המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן


  

ליצירת קשר

שם
נייד
מייל
תוכן הפנייה
קוד אבטחה

דליפת צואה וגזים

דליפת צואה

מאופיינת ביציאה בלתי רצונית של צואה דרך פי הטבעת. ללא יכולת לשלוט במצב. הסיבה השכיחה ביותר לדליפת צואה היא חולשה של שרירי רצפת האגן אשר פוגעת ביכולת הכיווץ של הסוגר של פי הטבעת. במצב זה לא מתאפשרת עצירת הצואה המגיעה לפתח הרקטום ובסופו של דבר מתקיימת זליגה של הצואה אל מחוץ לרקטום.
הפגיעה בשריר הסוגר של פי הטבעת יכולה לנבוע מסיבות שונות בינהן מחלות שריר-שלד בעלות אופי ניווני, פגיעה מכנית כתוצאה מלידה טראומתית עם קרעים מרובים, כתוצאה מלידה מכשירנית (ואקום או מלקחיים) או בעקבות ניתוחים לטיפול בטחורים / פיסורות או הסרת גידוליים ממאירים. 

 

דליפת צואה שכיחה בקרב נשים וגברים כאחד והיא ניתנת לטיפול באמצעות פיזיותרפיה.

דליפת גזים


מתאפיינת ביציאה בלתי רצונית של גזים דרך פי הטבעת. סיבה שכיחה לתופעה זו של דליפת גזים היא חולשה של השרירים הסוגרים באזור פי הטבעת. הפגיעה בשריר הסוגר של פי הטבעת יכולה לנבוע מסיבות שונות בינהן מחלות שריר-שלד בעלות אופי ניווני, פגיעה מכנית כתוצאה מלידה טראומתית עם קרעים מרובים, כתוצאה מלידה מכשירנית (ואקום או מלקחיים) או בעקבות ניתוחים לטיפול בטחורים / פיסורות או הסרת גידוליים ממאירים.  לעיתים דליפת גזים היא מצב המקדים את תופעת דליפת הצואה ועל כן מוטב להקדים ולטפל בבעיה באמצעות פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן. 

 


המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן - "בית דנאי", רח' ויצמן 24 כפר סבא, טל: 09-7443838

© המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן כל הזכויות שמורות

clickweb logo להיות במקום גבוה יותר