המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן


  

ליצירת קשר

שם
נייד
מייל
תוכן הפנייה

כאבי בטן תחתונה

הפרדות שרירי הבטן מוגדרת כהפרדות של שני חלקי שריר ה- Rectus Abdominis (הישר הבטני)  מאזור ה-  Linea Alba(רקמת החיבור אליה מתחבר השריר לכל אורכו). ההיפרדות יכולה להתרחש מעל הטבור, בגובה הטבור או מתחתיו ושכיחה בעיקר בקרב נשים בתקופת ההריון ולאחר הלידה. כתוצאה מן ההפרדות תיתכן יציאה של לולאת מעי אשר נראית כבליטה ממשית במרכז הבטן, בעת שיעול, מאמץ ואפילו במנוחה. לעיתים מתלווה לתופעה זו חולשה ממשית ורפיון של שרירי הבטן השונים אשר מתבטאים בנוכחות "בטן הריונית" עד מספר חודשים לאחר הלידה.
מרבית מקרי ההפרדות בתקופת ההריון והלידה מתרחשים במהלך הסימסטר השלישי שאז היקף הבטן הוא הגדול ביותר וכך גם המתח והעומס על שרירי הבטן האורכיים. אצל חלק מהנשים הסובלות מהפרדות שרירי בטן במהלך ההריון יחזור המצב לקדמותו תוך מספר שבועות עד חודשים מהלידה. עם זאת ישנם מקרים בהם ההפרדות לא חולפת גם חודשים רבים אחרי הלידה. 
שכיחות התופעה עולה עם הגיל והיא משפיעה גם על הופעת ליקויים נוספים באזור האגן כמו חולשת שרירי רצפת האגן, דליפת שתן, דליפת צואה וצניחת רחם ושלפוחית. בפיזיותרפיה אנו מטפלים בהפרדות של שרירי הבטן תוך שימוש במגוון טכניקות טיפוליות.


המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן - "בית דנאי", רח' ויצמן 24 כפר סבא, טל: 09-7443838

© המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן כל הזכויות שמורות

clickweb logo להיות במקום גבוה יותר