המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן


  

ליצירת קשר

שם
נייד
מייל
תוכן הפנייה

צניחת אברי האגן

צניחת שלפוחית השתן

צניחת שלפוחית השתן הינה מצב בו שלפוחית השתן מורגשת או נראית מחוץ לנרתיק. צניחת השלפוחית היא ביטוי לחולשה של שרירי רצפת האגן כתוצאה מנזקים המתרחשים במהלך הלידה, כתוצאה ממצבים כרוניים של עליה בלחץ התוך בטני כמו בעצירות ו/או בשיעול כרוני או בהשמנה. צניחת שלפוחית השתן שכיחה בעיקר בקרב גננות, מורות, אחיות, עובדי סיעוד, עובדי מטבח ועוד. במקצועות מסוג אלה קיימת דרישה לעבודה פיזית מאומצת. צניחת השלפוחית יכולה להתרחש בשל פעילות גופנית מאומצת שאינה מותאמת למטופלת כגון פעילות אירובית חריגה או הרמת משקולות. צניחת שלפוחית השתן בגיל המבוגר היא לרוב על רקע שינויים הורמונליים. שינויים אלו מאיצים את החלשות שרירי רצפת האגן. צניחת השלפוחית יכולה להיות מלווה גם בהפרעות במתן שתן ובתחושת כובד בבטן התחתונה ובאזור הנרתיק והאגן. הטיפול בצניחת שלפוחית השתן יהיה לרוב טיפול פיזיותרפי. קיימת חשיבות גבוהה להתחלת הטיפול מוקדם ובשלבי צניחה התחלתיים וכך להימנע מהצורך בטיפול ניתוחי.


צניחת רחם

מצב בו הרחם מורגש או נראה מחוץ לנרתיק. צניחת הרחם הינה ביטוי לחולשה של שרירי רצפת האגן ויכולה לנבוע כתוצאה מנזקים המתרחשים בלידה, כתוצאה מעצירות כרונית, משיעול כרוני או במצבי השמנה.
עם הפסקת המחזור יש סיכויי גבוה יותר לצניחת רחם על רקע שינויים הורמונליים וחולשת שרירי רצפת האגן. 
הטיפול בצניחת רחם יהיה ברוב המקרים טיפול פיזיותרפי לחיזוק שרירי רצפת האגן. קיימת חשיבות גבוהה להתחלת הטיפול מוקדם ובשלבי צניחה התחלתיים וכך להימנע מהצורך בטיפול ניתוחי.


צניחת רקטום

מצב בו הרקטום לוחץ את הקיר האחורי של הנרתיק ומופיע בחלל הנרתיק כגוש הניתן למישוש או הנראה לעין. התלונה השכיחה המתלווה לצניחת הרקטום היא קושי בהתרוקנות לצואה. הסיבה לכך היא כליאה של הצואה בתוך שק הנדחף כלפי הקיר האחורי של הנרתיק אל החלל. צניחת הרקטום היא ביטוי לחולשה של שרירי רצפת האגן בעקבות לידה או כתוצאה משינויים הורמונליים הקשורים בגיל. הטיפול המומלץ במצבי צניחה של הרקטום הינו פיזיותרפיה לחיזוק שרירי רצפת האגן.
המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן - "בית דנאי", רח' ויצמן 24 כפר סבא, טל: 09-7443838

© המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן כל הזכויות שמורות

clickweb logo להיות במקום גבוה יותר