המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן


  

ליצירת קשר

שם
נייד
מייל
תוכן הפנייה

בעיות אורטופדיות

אנו מטפלים נמגוון רחב של בעיות אורטופדיות כגון: 

הפרדות שרירי הבטן -  Diastasis Recti
 
הפרדות שרירי הבטן מוגדרת כהפרדות של שני חלקי שריר ה- Rectus Abdominis (הישר הבטני)  מאזור ה-  Linea Alba(רקמת החיבור אליה מתחבר השריר לכל אורכו). ההיפרדות יכולה להתרחש מעל הטבור, בגובה הטבור או מתחתיו ושכיחה בעיקר בקרב נשים בתקופת ההריון ולאחר הלידה. כתוצאה מן ההפרדות תיתכן יציאה של לולאת מעי אשר נראית כבליטה ממשית במרכז הבטן, בעת שיעול, מאמץ ואפילו במנוחה. לעיתים מתלווה לתופעה זו חולשה ממשית ורפיון של שרירי הבטן השונים אשר מתבטאים בנוכחות "בטן הריונית" עד מספר חודשים לאחר הלידה.
מרבית מקרי ההפרדות בתקופת ההריון והלידה מתרחשים במהלך הסימסטר השלישי שאז היקף הבטן הוא הגדול ביותר וכך גם המתח והעומס על שרירי הבטן האורכיים. אצל חלק מהנשים הסובלות מהפרדות שרירי בטן במהלך ההריון יחזור המצב לקדמותו תוך מספר שבועות עד חודשים מהלידה. עם זאת ישנם מקרים בהם ההפרדות לא חולפת גם חודשים רבים אחרי הלידה. 
שכיחות התופעה עולה עם הגיל והיא משפיעה גם על הופעת ליקויים נוספים באזור האגן כמו חולשת שרירי רצפת האגן, דליפת שתן, דליפת צואה וצניחת רחם ושלפוחית. בפיזיותרפיה אנו מטפלים בהפרדות של שרירי הבטן תוך שימוש במגוון טכניקות טיפוליות.

כאבי בטן תחתונה

 כאבי בטן תחתונה (Low Abdominal Pain) שכיחים בעיקר בקרב נשים ולרב לא ברורה סיבתם. הכאב יכול לנבוע ממקורות שונים כמו: איברים פנימיים (כליות, מעי), גב תחתון, שרירי הבטן ושרירי רצפת האגן. 
הכאב מופיע לרוב בעת קיום יחסי מין, עמידה ממושכת, הרמת משא כבד וכו'... בדיקה אצל גניקולוגי ו/או כירורג לא מצביעה על סיבה ברורה ונשים רבות חשות תסכול ומתארות פגיעה ממשית באיכות החיים וביחסים עם בן/בת הזוג.
במקרים רבים סיבת הכאב הינה חוסר איזון בין עבודת שרירי הבטן ושרירי הגב. חוסר איזון זה נובע מחולשה או מעבודה מאומצת לאורך זמן. אנו בפיזיותרפיה מצליחים לאזן מחדש את עבודת השרירים הכל כך חשובה.


בעיות יציבה

אנו מטפלים במגוון ליקויים יציבתיים. הטיפולים מותאמים לילדים, נוער, נשים וגברים.


עקמת סקוליוזיס / (Scoliosis) - עקמת מוגדרת כשינוי מורפולוגי תלת מימדי של עמוד השדרה. עקמת מתאפיינת בסטייה צידית של עמוד השדרה המלווה בסיבוב של גופי החוליות.
הבעיה שכיחה ב- 10% מקרב הילדים וב- 20% מהמבוגרים. עקמת שכיחה בעיקרה בבנות בגיל ההתבגרות (פי 4 נאשר בבנים בגיל זה). מרבית העקמות מופיעות ללא סיבה ברורה. .


גיבנת (קיפוזיס / (Kyphosis) – קיפוזיס הינה ליקוי יציבתי בו מופיע עיקול יתר של הגב העליון הבא לידי ביטוי בהופעת בליטה גבית. קיפוזיס בצעירים אינה מלווה, בדר"כ, בכאב אולם עם העליה בגיל תיתכן הופעת כאב כתוצאה מהיווצרות שברים באזור הגבנון.

כאבי גב

80% מהאוכלוסיה סבלו, סובלים או יסבלו מכאבי גב. כאבי הגב מתחלקים לכאבים אקוטיים וכרוניים. אנו מטפלים במגוון רחב של בעיות הקשורות בעמוד שדרה: כאבי צואר (Cervicalgia), כאבי גב תחתון (Lumbalgia). כאבים ממקור של דיסק בין חולייתי (Discopathy) כגון בלט דיסק או פריצת דיסק. כאבי גב עם הקרנה לרגל (Scaitica)  ועוד.
המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן - "בית דנאי", רח' ויצמן 24 כפר סבא, טל: 09-7443838

© המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן כל הזכויות שמורות

clickweb logo להיות במקום גבוה יותר