המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן


  

ליצירת קשר

שם
נייד
מייל
תוכן הפנייה

כאבים ברצפת האגן


כאב אגן אקוטי

כאב אגן אקוטי מוגדר ככאב שנמשך לא יותר מחודש. כאב זה יכול להיות מוקרן ממערכת העיכול, ממערכת השתן ו/או ממערכת הרבייה (מין). כאב ברצפת האגן יכול להגיע גם ממקור של שריר-עצם (עצמות האגן ושרירי רצפת האגן). כאבי אגן שמקורם ברקמות רכות (שרירים, גידים, רצועות וכו'...) יכולים להופיע לאחר לידה על רקע הצטלקות באזור בו נעשה חתך החייץ (אפיזיוטומיה), מתיחת שרירים, הדבקויות של רקמות חיבור (Fascia) ועוד. אנו מטפלים בכל כאבי האגן ממקור של עצמות האגן, שרירי רצפת האגן והרקמות הרכות האחרות הקשורות בו. 
אנו משלבים מגוון רחב של טכניקות טיפוליות ושיטות טיפול ייחודיות לנו. 

כאב אגן כרוני

כאב אגן כרוני הינו תלונה שכיחה בקרב נשים וגברים כאחד. כאב כרוני באגן או ברצפת האגן מוגדר ככאב הנמשך יותר משישה חודשים ולא בהכרח קשור בטראומה מקומית או ניתוח. מקור הכאב יכול להיות Endometriosis, ציסטה שחלתית, כאב ממערכת העיכול או שלפוחית השתן, זיהום באגן או הדבקויות. הכאב יכול להיות כאב מוקרן ממערכת העיכול או מהרקמות הרכות הסובבות את האזור. הכאב יכול לנבוע גם מנוכחות Trigger Points  באזור הבטן התחתונה ורצפת האגן. כמו כן מקור הכאב יכול להיות על רקע שינוי בפעילות המוחית כמו במצבי דכאון. כאבי אגן כרוניים מלווים  לעיתים בתחושת צורך בשיינה מרובה או חוסר יכולת לישון כלל, עצירות, הפחתה בתאבון, תנועתיות ירודה ואפילו שינויים התנהגותיים המאפיינים מצבי דיכאון. כאב כרוני ברצפת האגן יכול להשפיע על פעילות שלפוחית השתן ומערכת העיכול ולגרום לכאבים בגב התחתון וברגליים. הטיפול בכאבי אגן כרוניים הינו לרוב טיפול משולב של פיזיותרפיה, נוגדי כאב וטיפול נפשי.


כאבים ברצפת האגן 
פיזיותרפיה לרצפת האגן הינה תת התמחות של מקצוע הפיזיותרפיה אשר באה לתת מענה לכל הבעיות הקשורות בליקויים בתפקוד שרירי רצפת האגן ובמערכת סביב לה – עצמות האגן והרקמות הרכות התומכות באזור.

קיימים ליקויים שונים הקשורים ברצפת האגן. השכיחים והמוכרים יותר הם: דליפת שתן, דליפת צואה וגזים, עצירות, צניחת רחם, צניחת שלפוחית השתן וכאבים בעת קיום יחסי מין. שלל הבעיות הללו נובעות בדרך כלל מחוסר איזון במערכת השריר שלד. חוסר איזון זה יכול לנבוע או מחולשה או מכיווץ יתר של השרירים. במצבי חולשה של שרירי רצפת האגן סביר שנפגוש בתלונות על דליפות שתן, דליפות צואה וגזים וצניחות. מצבים של כיווץ יתר יתאפיינו יותר בעצירות ובכאבים.

טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן מיועדים בעיקר לנשים לפני ואחרי לידה המעונינות לחזק את שרירי רצפת האגן שלהן במטרה לתקן את הנזקים ששרירים אלו חוו במהלך ההריון וכתוצאה מהלידה.

טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן מיועדים לנשים בגיל המעבר אשר כתוצאה  מהשינויים ההורמונליים שחלו בגופן עם הפסקת המחזור החלו מתלוננות על חולשת שרירי רצפת האגן ובגללה גם החלו סובלות מדליפות שתן, קושי בהתאפקות וכו'... טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן מיועדים גם לגברים אשר סובלים מדליפות שתן שהופיעו בעקבות ניתוחי פרוסטטה (ניתוחים של בלוטת הערמונית).

טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן מיועדים לגברים ונשים הסובלים מעצירות שאינה על רקע תזונתי ואשר לא נפתרה בשימוש בתכשירי הסיבים למינהם. פיזיותרפיה לרצפת האגן מיועדת בעצם לכל אחד ואחת אשר מסיבה כזו או אחרת חש בשינוי בתפקוד האזור.טיפולי הפיזיותרפיה לרצפת האגן כוללים מגוון רחב של טכניקות טיפוליות הבאות לתת מענה לבעיות עליהן דובר קודם לכן. רוב הטיפולים אינם כרוכים בכאב או באי נוחות אך ברור כי כולם באים לתת מענה מבחינת איכות חייהם של הסובלים מהבעיות השונות. בטיפולי הפיזיותרפיה מושם דגש על חיזוק שרירי רצפת האגן לצד חיזוק שרירי הבטן והגב כלומר מדובר על הסתכלות גלובלית ולא מקומית על שרירי רצפת האגן בלבד. הסיבה לכך היא יחסי הגומלין בין השרירים הללו אשר כולם יחד קשורים למערכת המיצבת של השלד כולו. מכאן כי לא פעם אנו עדים לתלונות על כאבי גב, לדוגמא, אשר לא נמצאה שום בעיה אורטופדית היכולה להסביר את אותם ואת אי הנוחות עליה מתלוננת האישה (לרוב מדובר בנשים ופחות בגברים) ומאידך בבדיקה של שרירי רצפת האגן נמצאה חולשה משמעותית אשר מסתבר כי היא מקור הכאב הגבי.

לסיכום, רצפת האגן היא חלק משמעותי בגוף האדם. יש לה תפקיד חשוב בשמירה על איכות חיינו ועל כן יש לטפל בכל בעיה הקשורה באזור ויפה שעה אחת קודם. אנו במרכז לטיפול משולב ברצפת האגן בכפר-סבא מעניקים מגוון רחב של טיפולים לבעיות מסוג דליפות שתן, דליפות צואה, דליפות גזים, צניחות רחם ושלפוחית, כאבים ברצפת האגן ועצירות


המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן - "בית דנאי", רח' ויצמן 24 כפר סבא, טל: 09-7443838

© המרכז לטיפול משולב ברצפת האגן כל הזכויות שמורות

clickweb logo להיות במקום גבוה יותר